Bel Fıtığı mıyım yoksa???

Belindeki ağrılar yüzünden oldukça sıkıntılı anlar yaşamış birçok insan tanıyoruz. Denenip memnun kalınmış tedavi yöntemlerinin önerildiğine de şahit oluyoruz. Falanca ilacı al, şu kadar gün yatakta yat, geçmezse fizik tedavi ol, o da olmazsa ameliyat gibi yaklaşımlar hastaları endişelendirmekte ve alternatif tedavi yöntemleri gündeme gelmektedir. Bu yüzden bel ağrısı ciddiyetle ele alınmalı, bel ağrılı hastaya yaklaşım da özel bir çaba gerektirmelidir.

Bel Ağrısı Her An Olabilir

Bel ağrısı, kas-iskelet sisteminde fonksiyon bozukluğu oluşturan ve oldukça sık karşılaşılan bir sorun. Toplumun yüzde 80’inin yaşamının herhangi bir döneminde bel ağrısından şikayetçi oldukları biliniyor. Aslında bel ağrısı bir hastalık değil, bir belirtidir. Ve her bel ağrısı bel fıtığı demek değildir. Ancak bel fıtığı gelişmişse de bundan korkmamak gerekir.

Bel fıtığından korkmayın

Bel fıtığı teşhisi endişesi, günümüzde bel ağrısı çeken hastaların doktora başvurmaktan çekinmesine, hatta korkmasına neden oluyor. Bel fıtığından aşırı korku, gerek konu hakkında yeterince bilgi sahibi olunmamasından, gerek yakın çevrenin yanlış bilgilendirmesinden, gerekse zaman kaybı nedeni ile geç kalınmış olmaktan kaynaklanıyor. Öncelikle bilinmesi gerekir ki, bel ağrısı ile kliniklere başvuran ortalama 100 hastadan 10’una bel fıtığı teşhisi konulmaktadır. Bunlardan sadece 1-2 tanesi ameliyata gereksinim duymakta, 98 hasta gereksiz yere endişelenmektedir. Bel fıtığı insanlara musallat olan bir çok hastalığa kıyasla selim ve tedavisi mümkün bir hastalıktır. VE HER BEL FITIĞI AĞRI YAPMAZ. Ayrıntlı bilgi için uzmanından destek alınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir